Home Aktualne wydarzenia Podsumowanie akcji "Polacy Kresowym Straceńcom"
Podsumowanie akcji "Polacy Kresowym Straceńcom"
Wpisany przez Beata Kuczyńska   
czwartek, 22 grudnia 2016 13:58

W dniach 1-10 grudnia tradycyjnie zbieraliśmy żywność do paczek dla kombatantów z Kresów Wschodnich.

 

 

Organizatorem ogólnopolskim było Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, akcję na terenie szkoły koordynował Klub Historyczny im. AK, w zbiórkę włączyły się samorządy, szkoły, fundacje i instytucje z powiatu sejneńskiego oraz Suwałki, Kuźnica, Białystok,Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Warszawa. W tym roku dołączyła Sokółka z rekordową liczbą paczek!

 

16 grudnia odbyło się PRZEKAZANIE ZEBRANYCH PACZEK w Starostwie Powiatowym w Sejnach, w uroczystości brały udział panie mjr Weronika Sebastianowicz oraz mjr Stanisława Kociełowicz. Po symbolicznym opłatku wyruszyliśmy z darami do Kuźnicy. Wzięliśmy tam udział we wzruszającym spotkaniu z przedstawicielami władz i harcerzami z Kuźnicy.

 

17 grudnia przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia oraz samorządów przekazali paczki dla kombatantów w Wilnie.

 

Przekazujemy podziękowania za zorganizowanie pomocy całej społeczności szkolnej. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom o wielkich sercach za produkty, które znajdą się na stołach naszych Rodaków mieszkających na terenie obecnej Białorusi i Litwy. Niech ta akcja będzie symbolem pamięci o "Kresowych Straceńcach".

 

O akcji napisali również:

http://isokolka.eu/…/18744-swiateczne-paczki-trafia-do-komb…
http://sejny.net/news/1362/kolejne-paczki-dla-kobatantow
https://bialystok.tvp.pl/…/pomoc-rodakom-z-kresow-wschodnich

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama