Home Aktualne wydarzenia Ruszyły przygotowania do wyjazdu!
Ruszyły przygotowania do wyjazdu!
Wpisany przez Beata Kuczyńska   
poniedziałek, 09 stycznia 2017 09:52

W roku szkolnym 2015/16 w szóstej edycji projektu „O tym nie można zapomnieć… – spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów” wzięło udział 320 uczniów i 50 nauczycieli z 43 szkół z różnych stron Polski.

 

W dniach 16 – 20 maja 2016 r. w Centrum Edukacyjnym IPN im. J. Kurtyki „Przystanek historia” w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej zespoły uczniów zaprezentowały wybrane fragmenty sfilmowanych przez siebie wywiadów z kobietami – świadkami historii.

 

Tradycyjnie, ostatnim etapem w/w projektu jest wspólny wyjazd młodzieży, nauczycieli oraz byłych więźniarek obozu koncentracyjnego do Miejsca Pamięci i Przestrogi w Ravensbrück (Niemcy). Aby wybrać reprezentację polskiej grupy wyjeżdżającej na uroczystość upamiętniającą kolejną rocznicę wyzwolenia obozu, podczas spotkania kończącego realizację projektu dokonano oceny i wyboru najciekawszych prezentacji. Komisja oceniająca wyróżniła i nagrodziła reportaż pt. „Wspomnienia Różyczki” naszej produkcji.


Naszą szkołę i Klub Historyczny im. AK reprezentował zespół w składzie: Rafał Wasilewski, Konrad Korenkiewicz, Diana Jasiewicz, Paulina Kuczyńska, Urszula Jachimowicz, Kinga Fiedorowicz pod opieką p. Beaty Kuczyńskiej. W kwietniu 2017 roku nagrodzone osoby wyjeżdżają do Niemiec. Gratulacje dla całego zespołu! Ruszyły przygotowania do wyjazdu!

 

Prezentacja notacji sporządzonych przez polską młodzież biorącą udział w projekcie „O tym nie można zapomnieć…” od 2012 r. jest stałym punktem w programie kwietniowych uroczystości. W tym roku również zespół naszych uczniów realizuje projekt. Trzymamy kciuki, życzymy sukcesów!

 

Werdykt

 

Zwycięstwo

 

 

 

Podziękowania za wyróżnienie dla mjr Weroniki Sebastianowicz

 

Zwiedzanie

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama