Home Aktualne wydarzenia Bieg Tropem Wilczym
Bieg Tropem Wilczym
Wpisany przez Beata Kuczyńska   
wtorek, 21 marca 2017 08:05

Uczniowie naszej szkoły już po raz drugi biegli w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.Tegoroczna edycja "Biegu Tropem Wilczym" odbyła się w  26 lutego w Augustowie.

 

Drużyna Klubu Historycznego: Patrycja Korenkiewicz, Edyta Misiukanis, Rafał Gryniewicz (kl. IV PT), Maciek Wołukanis (kl. IV aBT) oraz Rafał Wasilewski (kl. III BT) to zawodnicy - jak widać - na medal.

 

 

 

Dystans 1963 m upamiętniał datę zabicia w obławie ostatniego z Wyklętych - Niezłomnych: Józefa Franczaka, ps. "Laluś", w roku 1963. To był bieg dla idei, nie wyniki są najważniejsze, ale udział i poświęcenie.  Uczestnicy poświęcili niedzielne przedpołudnie, biegli trudną - oblodzoną trasą (po nocnych opadach śniegu), ale widać ich radość na mecie. Wielkie gratulacje! Dziękujemy Wam bardzo, że nas reprezentowaliście!

 

 

 

 

O biegu więcej na stronie oraz na profilu FB Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Augustowie.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama