Home Aktualne wydarzenia Podsumowanie wielkanocnej zbiórki żywności
Podsumowanie wielkanocnej zbiórki żywności
Wpisany przez Gazetka szkolna "Małpiszon"   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 00:00

Niesienie pomocy bliźniemu to wspaniała rzecz. Nasz szkolny Klub Historyczny im. AK dba o to, by pamiętać o żołnierzach polskich z Kresów Wschodnich.

Gest w postaci paczek z żywnością, które do nich trafiają, powoduje u kombatantów wzruszenie, pokazuje, że Polska o nich nie zapomniała. Tegoroczna wielkanocna zbiórka żywności trwała od 23 do 30 marca. Zaangażowali się w nią z sukcesem nie tylko uczniowie naszej szkoły. Podsumowanie akcji odbyło się 7 kwietnia w świetlicy internatu.

 

 

W trakcie spotkania dyrektor naszej szkoły p. Henryk Wydra, w podziękowaniu za przychylność dla podejmowanych działań, został odznaczony medalem z rąk mjr Stanisławy Kociełowicz – wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy AK. Gorące podziękowania otrzymała także młodzież należąca do Klubu Historycznego. W swojej wypowiedzi kombatantka zaznaczyła, że „w tych paczkach jest miłość”. W trakcie spotkania zostały też wręczone dyplomy uznania za pomoc przy zbiórce paczek, panowała wyjątkowo przyjazna i rodzinna atmosfera.

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama