Home Aktualności "Nie Ufaj BezGranicznie"
"Nie Ufaj BezGranicznie"
Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Sylwia Buraczewska   
środa, 13 kwietnia 2016 08:48

Dnia 11 kwietnia 2016 r. w ramach współpracy z Zespołem Prewencji Kryminalnej KPP w Sejnach przeprowadzono spotkanie pod hasłem "Nie Ufaj BezGranicznie". Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV PT, IV aBT i IV bBT. Koordynatorkami akcji w szkole były panie Diana Wiżlańska-Sławińska i Sylwia Buraczewska.

 

W rozmowach na temat bezpiecznych sposobów poszukiwania pracy za granicą uczestniczyli też doradca EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku oraz funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej w Sejnach. Spotkanie miało na celu wskazanie młodym ludziom zagrożeń wynikających z faktu podjęcia pracy za granicą oraz uświadomienie, że problem handlu ludźmi może dotyczyć każdego. Młodzież mogła dowiedzieć się, w jaki sposób szukać pracy, aby nie stać się ofiarą nieuczciwych pośredników. Doradca EURES-u opowiedział, czym zajmują się Europejskie Służby Zatrudnienia i w jaki sposób korzystać z ich ofert. Funkcjonariusz sejneńskiej Straży Granicznej - formacji podejmującej m.in. działania w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępstw związanych z handlem ludźmi - mówił o sposobach walki z tym problemem oraz ujawnionych przypadkach zwerbowania kobiet do przymusowej pracy.

 

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama