Home Aktualności „Ojczyzna – moja miłość”
„Ojczyzna – moja miłość”
Ocena użytkowników: / 34
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Marta Wichert   
środa, 27 kwietnia 2016 11:57

26 kwietnia 2016 r. odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego i Wokalnego pod hasłem „Ojczyzna – moja miłość”.

 

Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie jednego dowolnie wybranego wiersza (lub piosenki) o tematyce patriotycznej, związanej z hasłem przewodnim konkursu, autorstwa polskiego poety. Konkurs skierowany był do uczniów naszej szkoły, jako organizatora, i do gimnazjów powiatu sejneńskiego. Głównym celem przedsięwzięcia było pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie recytatorskich, wokalnych, interpretacyjnych i aktorskich uzdolnień młodzieży.

 

Do konkursu zgłosiło się 35 uczestników z 6 szkół (27 recytatorów i 8 wokalistów). Jury
w składzie: p. Zyta Ogórkis – przewodnicząca, p. Małgorzata Zawadzka oraz
p. Adam Łabanowski
po wysłuchaniu młodych artystów wydało werdykt. Oto wyniki:

 

Konkurs recytatorski:

 • I miejsce – Eryka Grygutis z Gimnazjum w Puńsku (opiekun – p. Jolanta Wojczulis)
 • II miejsce – Aleksandra Lisowska z Gimnazjum w Puńsku (opiekun – p. Jolanta Wojczulis)
 • III miejsce (ex aequo) – Damian Hołubowicz z Gimnazjum w Gibach (opiekun –
  p. Helena Andruczyk) i Natalia Modzelewska z Gimnazjum nr 1 w Sejnach (opiekun – p. Iwona Lubiecka-Gibas)

 

Zwycięzcy konkursu recytatorskiego

 

Konkurs wokalny:

 • I miejsce – Symona Zubowicz z Gimnazjum Žiburys w Sejnach (opiekun –
  p. Anna Wałukanis)
 • II miejsce – Gabriela Żuryńska z Gimnazjum w Krasnopolu (opiekun –
  p. Mirosław Żukowski)
 • III miejsce – Karolina Szusta z Gimnazjum w Gibach (opiekun – p. Helena Andruczyk)

 

Zwyciężczynie konkursu wokalnego

 

Główną wygraną w konkursie recytatorskim był czytnik e-booków, a w konkursie wokalnym – dysk zewnętrzny. Zdobywcy II i III miejsc otrzymali nagrody książkowe. Sponsorami byli: p. Dariusz Łostowski – Wójt Gminy Sejny oraz Rada Rodziców ZSCKR w Sejnach. Wszyscy uczestnicy, oprócz podziękowań, zostali obdarowani pamiątkowymi długopisami z nazwą konkursu. Miejmy nadzieję, że za rok będzie można liczyć na ich ponowny udział.

 

 

Organizatorki zmagań z poezją – p. Marta Wichert i p. Beata Kuczyńska – składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia: p. wicedyrektor Renacie Sas, p. Iwonie Rapczyńskiej, p. Annie Andruczyk oraz uczniom klas I PT i III PT, p. Andrzejowi Pankiewiczowi i członkom koła fotograficzno-filmowego, p. Anecie Kisiel, p. Adamowi Trejnowskiemu, p. Dianie Wiżlańskiej-Sławińskiej i członkom Samorządu Uczniowskiego, Dawidowi Rydzewskiemu i Virginijusowi Pieczulisowi z ekipy nagłośnieniowej oraz członkom Klubu Historycznego im. Armii Krajowej. Szczególne zaś podziękowania skierowane są do gimnazjalistów i ich nauczycieli, bo bez nich ten konkurs nie odbyłby się!

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama