Home Aktualności Sukces na turnieju motoryzacyjnym
Sukces na turnieju motoryzacyjnym
Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Eliza Sienkiewicz   
środa, 04 maja 2016 07:56

W dniu 28.04.2016 r. po raz dziewiętnasty odbył się Wojewódzki Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny BRD na terenie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku. W tym roku zawody  zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białystok Tadeusza Truskolaskiego. Mimo zmieniającej się aury - od padającego śniegu do promiennego słońca - zawody odbyły się w dobrej i sportowej atmosferze.

 

Jak co roku turniej składał się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. Zawodnicy zmagali się z testami z przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji. W części praktycznej musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przygotowania pojazdów do jazdy.  Ze względu na padający deszcz zrezygnowano z jednej konkurencji, a mianowicie jazdy sprawnościowej na czas skuterem.

 

W tym roku nasza drużyna, w skład której weszli: Jan Degutis (II BT), Marcin Alboszta (I BT) oraz Damian Bobrowski (III bBT), znowu sprawiła się na szóstkę. Zajęliśmy I miejsce i tym samym w czerwcu będziemy reprezentować województwo podlaskie w turnieju na szczeblu krajowym. Oprócz tego w klasyfikacji indywidualnej Marcin Alboszta zajął II miejsce.

 

Oto, jak przedstawiała się klasyfikacja drużynowa:

I miejsce - ZSCKR w Sejnach
II miejsce - Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2
w Białymstoku

III miejsce - Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach

 

 

Całej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w czerwcu.

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama