Home Aktualności Szkolny konkurs pierwszej pomocy
Szkolny konkurs pierwszej pomocy
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Julita Moroz   
wtorek, 19 kwietnia 2016 00:00

Jak pomóc w razie omdlenia, zawału, samobójstwa, ataku padaczki albo upadku ze schodów? Uczniowie naszej szkoły są na takie sytuacje przygotowani.

 

W szkole odbyły się II Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Udział wzięło trzynastu uczniów klas pierwszych. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy zmagali się z rozwiązaniem testu wiedzy sprawdzającego znajomość przepisów prawnych dotyczących udzielania pierwszej pomocy, w drugim etapie musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi, zimną krwią, umiejętnością pracy w zespole i efektywnym działaniem w praktyce.

 

Naszym szkolnym poszkodowanym pozorantem był Kamil Aleksiejuk, który wcielał się w różne sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu.

Głównym celem organizacji szkolnego konkursu jest propagowanie wśród młodzieży zasad udzielania pierwszej pomocy, przełamywanie własnych oporów i lęków w zakresie pomocy poszkodowanym w stanach zagrożenie życia i zdrowia. Umiejętność niesienia pomocy wyrabia również umiejętność kontrolowania emocji, niewpadania w panikę oraz unikania pochopnych działań. Już samo sprawdzenie parametrów życiowych jest sporą umiejętnością. Wszyscy też powinni wiedzieć, co to jest pozycja boczna ustalona. Najtrudniej jest pomóc osobie bardzo bliskiej. Często strach paraliżuje, odbiera zdolność myślenia i działania, a jeśli będziemy jedyną osobą w pobliżu i nie udzielimy pomocy, może się to stać dla nas prawdziwą osobistą tragedią...

 

Najwyższą wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy wykazali się następujący uczniowie:

I miejsce – Natalia Misiukanis (I PT)

II miejsce – Marcin Alboszta (I BT)

III miejsce Mateusz Brezgieł (I BT)

 

Gratulacje!!!!

 


 

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama