Home Aktualności 3 maja - cóż to za data?
3 maja - cóż to za data?
Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Małgorzata Zawadzka   
czwartek, 28 kwietnia 2016 00:00

Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Ale czy tak powinno być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje dobrego "jutra". Żyjąc w zwariowanym tempie dzisiejszego świata 28 kwietnia 2016 r. zatrzymaliśmy się przez chwilę, by wysłuchać krótkiej lekcji historii i patriotyzmu podczas apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

 

Konstytucja 1791 roku budziła nadzieję na wyprowadzenie Polski z niewoli i uratowanie jej zagrożonej niepodległości. Przetrwała w tradycji jako ukoronowanie starań polskich patriotów o uratowanie Ojczyzny. O swoją wolność i prawa musieli walczyć Polacy jeszcze przez wiele lat. Konstytucja 3 Maja stała się przez lata symbolem wewnętrznych sił narodu, zdolnego do politycznego odrodzenia się.

 

W dzisiejszych czasach szczególnie pamiętajmy o naszej historii. Jesteśmy członkami Unii Europejskiej, wspólnoty państw, bądźmy z tego dumni, ale pielęgnujmy naszą tożsamość.

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama