Home Aktualności Happening antynikotynowy
Happening antynikotynowy
Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Sylwia Buraczewska   
poniedziałek, 23 maja 2016 00:00

Dnia 19 maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami - p. Dianą Wiżlańską-Sławińską i p. Sylwią Buraczewską - wzięli udział w happeningu antynikotynowym zorganizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu.

 

Ulicami miasta przeszedł marsz, którego uczestnicy nieśli transparenty, rozdawali przechodniom ulotki profilaktyczne i skandowali hasła nawołujące do życia bez dymu tytoniowego. Przed ratuszem nasz uczeń Jakub Bykas (III bBT) odczytał odezwę skierowaną do Burmistrza Miasta Sejny, nawołującą do włączenia się do walki z paleniem papierosów, zwłaszcza w obecności dzieci i osób niepalących. Najmłodsi uczestnicy marszu wypuścili do nieba baloniki z prośbą o niepalenie skierowaną do dorosłych. Podobna odezwa została odczytana przed Urzędem Gminy Sejny. Przedstawicielom lokalnych władz wręczono także petycje z apelem o propagowanie zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia oraz aktywne włączanie się do wszelkich działań dotyczących profilaktyki uzależnień. Happening zakończono w Ośrodku Kultury w Sejnach, gdzie przedszkolaki przedstawiły scenki na temat szkodliwości palenia tytoniu.

 

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Sejnach.

 

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama