Home Aktualności ŚWIĘTO SZKOŁY
ŚWIĘTO SZKOŁY
Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jarosław Jurkiewicz   
środa, 01 czerwca 2016 00:00

1 czerwca był dniem szczególnym. Nasza społeczność obchodziła Święto Szkoły, które przybrało formę dnia sportu. Zabawa przebiegała pod hasłem: Baw się kolorowo, przyjdź na sportowo.

 

O godzinie 8.00 na placu szkolnym odbył się specjalny apel. Pan dyrektor Henryk Wydra przedstawił plan tego wyjątkowego dnia. Następnie przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego odebrał symboliczny klucz do szkoły, tym samym młodzież przejęła na cztery godziny pełną kontrolę nad placówką.

 

Jakub Bykas był świadomy powagi sytuacji: „Niech ciężar tego klucza będzie symbolem odpowiedzialności, jaka spoczywa na naszych barkach”.

 

Każda z klas chciała zamanifestować swoją niepowtarzalność. Niektórzy wybrali swój kolor, np. czerwień (I PT) lub błękit (III aBT), klasa II PT przybrała barwy indiańskie – HOWGH . Pojawiły się gadżety w postaci krawatów (II BT). W oczy rzucały się kamizelki odblaskowe klasy III bBT.

 


Wreszcie przychodzi czas na gry i zabawy integracyjne. Rywalizacja odbywała się pod czujnym okiem pań Doroty Tomczyk i Julity Moroz. Wychowawcy i ich podopieczni stanęli na wysokości zadania. Można było w praktyce przekonać się o słuszności hasła, że w jedności siła. Za najbardziej zintegrowaną klasę uznano klasę III b BT. Gratulujemy.

 


Drugim punktem programu był mecz siatkarski między drużyną uczniowską a drużyną nauczycieli. Po stronie pedagogów doborowa obsada z panem dyrektorem Henrykiem Wydrą i panią dyrektor Renatą Sas na czele. Pojedynek rozgrzał do czerwoności publiczność. Mecz zakończył się zwycięstwem uczniów 2:1. No cóż, wstydu nie było. Nauczyciele mieli okazję zaśpiewać słynną pieśń bojową: „Polacy, nic się nie stało…”. Na tym zakończono rywalizację sportową.

 W ramach regeneracji po wysiłku fizycznym uczniowie posilili się tradycyjnym bigosem przygotowanym przez szkolną stołówkę.


W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić organizację imprezy sportowej bez sponsora. Dzięki Bankowi Spółdzielczemu w Sejnach uczestnicy dnia sportu otrzymali startery do telefonów lub tabletów. Dziękujemy.


Po godzinie dwunastej symboliczny klucz wraca do rąk pana dyrektora. Uczestnicy Święta Szkoły w radosnych nastrojach rozchodzą się do domów. Do zobaczenia za rok!

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama