Home Aktualności Pokaz w PODR w Szepietowie
Pokaz w PODR w Szepietowie
Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Iwona Rapczyńska   
środa, 11 października 2017 19:39

 

10 października 2017 r. uczniowie klasy II PT wraz z opiekunami - p. Iwoną Rapczyńską, p. Anną Andruczyk i p. Jarosławem Jurkiewiczem udali się do Podlaskiego Centrum Technologii Rolno-Spożywczych w Szepietowie.

 

Celem wyjazdu był udział w pokazie podziału półtuszy wieprzowej. Uczniowie zapoznali się z zasadami przygotowania marynat peklujących do wyrobu kiełbas i wędlin. Mieli również okazję zobaczyć wyposażenie linii produkcyjnych służących do wyrobu serów, soków oraz suszonych warzyw i owoców. Pracownicy PODR w Szepietowie przygotowali degustację wyrobów tam produkowanych. Na koniec odbył się wykład na temat rolniczego handlu detalicznego.

 

Wyjazd odbył się dzięki współpracy z panią Joanną Tarlecką - doradcą z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Sejnach.

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama