Home Aktualności Niesamowita maszyna Wojtka
Niesamowita maszyna Wojtka
Ocena użytkowników: / 28
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Andrzej Jankowski   
czwartek, 21 grudnia 2017 10:27

 

Z dumą informujemy, że uczeń klasy IV BT Wojciech Balewicz zakwalifikował się do Wielkiego Finału Konkursu NIESAMOWITA MASZYNA ogłoszonego przez Politechnikę Białostocką.

 

Zadaniem uczestników było zbudowanie własnej wersji tzw. maszyny Rube'a Goldberga - niesamowitej maszyny, której zasada funkcjonowania przypomina domino - wykonuje ona w złożony sposób bardzo proste czynności. Kostki domina zostały tu zastąpione przez inne przedmioty. Ich dobór oraz efekt końcowy pozostawiono wyobraźni młodych konstruktorów.

 

Adresatami konkursu byli uczniowie klas maturalnych. Mieli oni nagrać film przedstawiający funkcjonowanie zbudowanej maszyny i opublikować go w internecie. Jury, po obejrzeniu prac, wyłoniło cztery najlepsze, zapraszając ich autorów - wśród których znalazł się również Wojtek - na wielki finał, który odbędzie się 12 stycznia na Politechnice Białostockiej. Finaliści zaprezentują na żywo działanie zbudowanych przez siebie maszyn i powalczą o nagrody główne - indeksy na studia oraz nagrody pieniężne.

 

Gratulujemy Wojtkowi sukcesu, życząc wygranej w wielkim finale :)

 

Film prezentujący niesamowitą maszynę Wojtka

Więcej informacji na temat konkursu na stronie Politechniki Białostockiej

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama