Home Aktualności Wigilia klasy I bBT
Wigilia klasy I bBT
Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Renata Sas   
czwartek, 21 grudnia 2017 00:00

 

20 grudnia 2017 r. uczniowie klasy I bBT z wychowawczynią Renatą Sas zorganizowali wigilię klasową. Przygotowania do tej ważnej dla wszystkich uroczystości klasowej rozpoczęły się dużo wcześniej.  Planowano, jakie potrawy wigilijne przyniosą poszczególni uczniowie. Wszyscy oczywiście chcieli dostać prezenty. Odbyło się losowanie nazwisk. Wychowawczyni również wzięła udział w kupowaniu prezentów. Nie zdradzano, kto kogo wylosował.

 

Pracownia geografii i biologii była odświętnie udekorowana. Państwo Gryguciowie, rodzice Marcina, ufundowali żywą choinkę. Sięgała do sufitu. Wspólnymi staraniami udało się ubrać choinkę i przygotować dekoracje świąteczne. Przy zapalonych lampkach i nastrojowych kolędach zrobiło się bardzo świątecznie.

 

Chłopcy przynieśli różne potrawy wigilijne, owoce, napoje, chleb na zakwasie upieczony przez mamę Kuby i Marcina, łazanki z makiem, pierogi z kapustą, rybę po grecku, sałatkę śledziową, ciasta itp. Był nawet kompot z suszu. Kuba na miejscu przygotował kisiel. Potrawy ustawili na stole zasłanym białym obrusem. Niczego nie brakowało. Wychowawczyni przygotowała świąteczne pierniczki. Wszyscy składali sobie najlepsze życzenia, łamiąc się opłatkiem. Rolę Mikołaja pełnił Rafał, najstarszy uczeń w klasie. Strój miał nietypowy jak na Mikołaja. Prezentował się bardzo elegancko. Wszyscy cieszyli się z prezentów.

 

To było trudne przedsięwzięcie. Wywiązaliśmy się z zadania na szóstkę. Frekwencja była 100%. Serdeczne podziękowania rodzicom, którzy pomogli w organizacji wigilii.

 

 

Wesołych Świąt!

Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, koleżankom i kolegom oraz rodzicom

- życzy klasa I bBT z wychowawczynią.

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama