Home Aktualności Podsumowanie akcji „Oddaj zużyty telefon komórkowy”
Podsumowanie akcji „Oddaj zużyty telefon komórkowy”
Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Marta Wichert   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 00:00

 

Jesienią nasza szkoła wzięła udział w 9. edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Oddaj zużyty telefon komórkowy”. Była ona elementem międzynarodowej akcji „Clean Up the World 2017”.

Samorząd Uczniowski do 17 listopada 2017 r. prowadził wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie miał znaczenia. Nie musiał być on sprawny – mógł być uszkodzony lub w częściach. Wspólnie zebraliśmy 7,2 kg zużytych telefonów, które odebrała firma EKOPHONE z Zaborza.

W styczniu 2018 r. podsumowano akcję i ogłoszono listę zwycięzców. Wygrało Niepubliczne Przedszkole w Ługach Wielkich, otrzymując nagrodę w wysokości 750 zł. Do wygrania były też cyfrowe aparaty fotograficzne, które dostaną wyróżnione placówki. Nasza szkoła za udział w akcji otrzyma bony Sodexo.

Zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie, takie jak ołów, kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby. Wspólna ogólnopolska akcja „Oddaj zużyty telefon komórkowy”, do której przyłącza się co roku wiele nowych szkół, ma za zadanie przyczynić się do utrwalenia postaw i nawyków ekologicznych, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

Akcję zbierania telefonów w ZSCKR nadzorował opiekun SU – p. Andrzej Pankiewicz.

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama