ZSCKR w Sejnach

Dzień otwarty

obrazek

Wpisany przez Marta Wichert
piątek, 28 kwietnia 2017

Dzień Otwarty 2017 

 

26 kwietnia zaprosiliśmy w progi swojej szkoły klasy gimnazjalne z powiatu sejneńskiego. Odwiedzili nas też zainteresowani uczniowie spoza powiatu.

Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej. Gości powitała wicedyrektor Renata Sas, a uczniowie zaprezentowali swoje talenty - zatańczył zespół mażoretek prowadzony przez nauczycielkę WF-u Dorotę Tomczyk oraz zaśpiewały dziewczęta z zespołu wokalnego - Justyna Ciesielska i Kasia Andrukanis, którymi opiekuje się pan Grzegorz Kucharzewski. Wszyscy gimnazjaliści otrzymali ulotki prezentujące ofertę szkoły i specjalne wydanie gazetki szkolnej "Małpiszon", w którym mogli znaleźć szczegóły dotyczące nauki w ZSCKR, zapoznać się z ofertą zajęć pozalekcyjnych i najciekawszymi wydarzeniami.

Następnie młodzież podzielona na grupy pod opieką nauczycieli zwiedzała obiekty szkolne: pracownie zajęć praktycznych - mechanizacji rolnictwa i żywienia, park maszynowy, internat, stołówkę, klasopracownie. Można było przejechać się ciągnikiem, samochodem i kombajnem oraz zjeść pyszną pizzę przygotowaną przez uczniów i poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez koło cukiernicze.

Na zakończenie zwiedzania na placu szkolnym odbyły się dwa pokazy: udzielania pierwszej pomocy rannym w wypadku komunikacyjnym i ewakuacji osób z płonącego budynku. Oba pokazy przygotowała klasa mundurowa we współpracy z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej i z użyciem pojazdu bojowego.

Podczas zwiedzania gimnazjaliści mogli zbierać pieczątki na kartach-niepytajkach, dzięki którym w nowym roku szkolnym będzie im przysługiwał jeden dzień nieprzygotowania do lekcji. Później szczęśliwcy zostali wylosowani przez panią wicedyrektor i otrzymali nagrody-niespodzianki - powerbanki oraz wielofunkcyjne długopisy z rysikiem do tabletu i pendrivem.

Nasza szkoła od 70 lat kształci zawodowo. Chcesz zostać profesjonalistą? Dołącz do nas!

Do zobaczenia we wrześniu!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty gimnazjalistów w naszej szkole.

 


 

obrazek

Wpisany przez Marta Wichert   
wtorek, 22 marca 2016

Dzień Otwarty 2016


22 marca 2016 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach zaprosił do siebie uczniów klas III gimnazjów z powiatu sejneńskiego. Gościliśmy także grupy z gimnazjów w Sztabinie i Białobrzegach.

Dzień Otwarty rozpoczął się w sali gimnastycznej, gdzie Ania i Kuba – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – poprowadzili imprezę. Zespół redakcyjny gazetki szkolnej przygotował na ten dzień specjalne wydanie „Małpiszona”, które wręczano zebranym. Przed gimnazjalistami i ich wychowawcami zaprezentowali się członkowie koła kelnerskiego, koła pierwszej pomocy oraz Ola i Kasia z zespołu wokalnego.

Młodzież miała okazję obejrzeć małe „dzieła” sztuki kowalskiej podczas rozstrzygnięcia konkursu na wykonanie róży metodą kucia ręcznego. Gimnazjalistów zaproszono do zabawy w kalambury, z którą sobie świetnie poradzili. W nagrodę otrzymali gadżety promocyjne. Głos zabrała także pani wicedyrektor, przedstawiając zalety nauki w ZSCKR.

Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie obiektów szkolnych – warsztatów, parku maszynowego, pracowni żywienia, internatu, biblioteki, stołówki, Izby Pamięci i Tradycji Szkoły oraz pracowni lekcyjnych.

Nasi szkolni „strażacy” (drużyna OSP) razem z pracownikami Straży Pożarnej w Sejnach prezentowali fachowy sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych. Na placu manewrowym odważni mogli przejechać się ciągnikiem pod okiem starszego kolegi. W pracowni gastronomicznej próbowano pysznej pizzy upieczonej przez uczniów technikum żywienia, a w pracowni obsługi konsumenta – słodkich wypieków. Podczas zwiedzania szkoły podziwiano pięknie udekorowane stoły wielkanocne, przygotowane przez uczniów na Konkurs Nakrywania Stołów.

Atrakcją z pewnością była także „Karta Niepytajka”, którą mogli pobrać ci, którzy już zdecydowali się na naukę w naszej szkole. Dzięki niej będą zwolnieni z odpowiedzi jednego dnia w nowym roku szkolnym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia, a gimnazjalistów zapraszamy do nas! CZAS NA DOBRĄ SZKOŁĘ!

Relacja zdjęciowa 

Relacja filmowa

 


 

obrazek

Wpisany przez Marta Wichert   
czwartek, 26 marca 2015 19:38

Dzień Otwarty 2015


26 marca 2015 r. swoje drzwi dla gimnazjalistów otworzył Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach. Gościliśmy u siebie uczniów klas trzecich gimnazjów z Sejn (nr 1, nr 2, Žiburys), Krasnopola, Gib, Puńska, a nawet Augustowa i Wiżajn. Towarzyszyli im wychowawcy, dyrekcja i rodzice.

Przybyłych gości powitała wicedyrektor Renata Sas, która przedstawiła pokrótce ofertę naszej szkoły. Młodzież miała okazję obejrzeć występ mażoretek trenowanych przez p. Dorotę Tomczyk - nauczycielkę WF-u w naszej szkole. Swoje talenty wokalne zaprezentowały Ola Olszewska i Edyta Misiukanis, które śpiewają w szkolnym zespole prowadzonym przez p. Grzegorza Kucharzewskiego. Uczniowie zaprezentowali swoim młodszym kolegom umiejętności, które nabywają podczas nauki w technikum. Damian Bobrowski i Kuba Bykas z kl. II bBT zarapowali tekst o ZSCKR, który sami napisali. Robert Pienkiewicz, Kuba Hołubowicz, Sebastian Czarkowski i Rafał Gryniewicz z kl. II RT przedstawili synchron kelnerski, który przygotowali pod okiem p. Barbary Szczęsnowicz - nauczycielki zawodu.

Podczas spotkania rozstrzygnięto także konkurs na wykonanie róży metodą kucia ręcznego. Spośród wielu pięknych prac uczniowie wybrali najlepsze - Damiana Ambrosiewicza, Janka Grygucia i Huberta Tylędy. Chłopcy uczą się obróbki plastycznej, czyli kucia, na zajęciach praktycznych w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Był też konkurs dla naszych gości. Należało odpowiedzieć na jedno proste pytanie, aby wygrać atrakcyjną nagrodę - zestaw kosmetyków. Od starszych kolegów gimnazjaliści otrzymali foldery promocyjne i kalendarzyki, a zespół redakcyjny gazetki szkolnej wręczył wszystkim specjalne wydanie "Małpiszona".

Kolejnym - chyba najważniejszym - punktem programu był spacer po obiekcie szkolnym. Warsztaty, internat, stołówka, biblioteka, pracownie lekcyjne, pracownia gastronomiczna, sala obsługi konsumenta, a nawet plac do nauki jazdy samochodem i ciągnikiem - to miejsca, do których zaglądali gimnazjaliści oprowadzani przez swoich starszych kolegów i nauczycieli. Z pewnością zapamiętali smak pysznej pizzy upieczonej przez młodzież uczącą się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, czy spotkanie z członkami Klubu Historycznego im. AK w internacie.

Mamy nadzieję, że wielu z dzisiejszych gości spotkamy we wrześniu w murach naszej szkoły - SUPERSZKOŁY! :)

Fotorelacja z Dnia Otwartego 

Filmowa relacja z Dnia Otwartego

 


 

obrazek

Wpisany przez Administrator   
środa, 26 marca 2014

Dzień Otwarty 2014

 

26 marca 2014 r. w ZSCKR w Sejnach odbył się Dzień Otwartych Drzwi Szkoły. Odwiedzili nas uczniowie klas trzecich okolicznych gimnazjów wraz z wychowawcami.

Gościliśmy młodzież z: Gimnazjum w Gibach, Gimnazjum w Krasnopolu, Gimnazjum w Puńsku, Gimnazjum z Litewskim Językiem Nauczania "Žiburys" w Sejnach oraz Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Sejnach.

Przybyłych gości powitała pani wicedyrektor Renata Sas. Prowadzący uroczystość uczniowie klasy IV JT - Kasia Siemienkiewicz i Konrad Buchowski - przedstawili krótko charakterystyki poszczególnych zawodów. Uzupełnieniem prezentacji oferty szkoły był film promocyjny przygotowany przez szkolne koło filmowe. Następnie uczniowie - Ewelina Sikorska (kl. III JT), Aldona Budzejko (kl. IV JT) i Przemek Łostowski (kl. IV BT) - opowiedzieli o zaletach nauki w technikum oraz o dodatkowych korzyściach, jakie zapewnił im m.in. udział w zagranicznych praktykach, różnego rodzaju kursach branżowych czy olimpiadach.

W dalszej części zgromadzeni obejrzeli występ mażoretek, pokaz musztry kelnerskiej oraz wysłuchali kilku utworów w wykonaniu członków szkolnego zespołu wokalno-muzycznego. Zaśpiewały Ola Olszewska (kl. I RT) oraz Ala Okulanis (kl. II RT), której na gitarze akompaniował Mateusz Waluś (kl. II aBT). Gimnazjaliści mieli też okazję wziąć udział w konkursie - na odważnych czekały nagrody.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie obiektu szkoły. Gimnazjalistów oprowadzali nauczyciele i uczniowie. Można było zobaczyć klasopracownie, warsztaty szkolne, pracownię żywienia, salę obsługi konsumenta, Izbę Pamięci i Tradycji Szkoły, bibliotekę, internat. Uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowali smakowite niespodzianki. Szczególny entuzjazm gimnazjalistów wzbudziły pizza, koktajle owocowe i różnego rodzaju słodkości własnego wyrobu.

Na zakończenie zwiedzający otrzymali materiały promocyjne w postaci ulotek i kalendarzyków gimnazjalisty, specjalny numer gazetki szkolnej "Małpiszon", wydany z okazji Dnia Otwartego oraz długopisy z logo naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia, a gimnazjalistów zapraszamy do nas!

ZSCKR w Sejnach to naprawdę dobry wybór!

Jeszcze raz Dzień Otwarty w ZSCKR w Sejnach - w "fotograficznym" skrócie :)

film przedstawiający Dzień Otwarty.

 


 

obrazek

Wpisany przez Marta Wichert   
wtorek, 26 marca 2013

Dzień Otwarty 2013

 

26 marca 2013 r. na terenie naszego ZSCKR odbył się Dzień Otwartych Drzwi Szkoły. W przygotowanie imprezy zaangażowała się cała społeczność szkolna.

Dzień Otwarty zgromadził wiele osób. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli: Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, przedstawiciele miejscowych władz, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą i przede wszystkim uczniowie klas trzecich okolicznych gimnazjów wraz z wychowawcami.

Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej od prezentacji oferty szkoły. Zgromadzeni goście obejrzeli m.in. pokaz musztry kelnerskiej, występy mażoretek i Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Sejny", zaś szkolne koło filmowe zaprezentowało film promujący ofertę edukacyjną naszej placówki. Pani Jadwiga Milewska podsumowała dotychczasowe działania realizowanego projektu "Pewny start - lepsza przyszłość. Program rozwoju skuteczności kształcenia w Technikum w Sejnach".

Następnie zaproszeni goście udali się na uroczyste otwarcie nowej pracowni żywienia. W ramach projektu unijnego "Pewny start - lepsza przyszłość" pracownia została gruntownie wyremontowana i wyposażona w sprzęt wysokiej klasy. Dzięki temu uczniowie szkolący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych będą mogli odbywać zajęcia praktyczne w nowoczesnej pracowni gastronomicznej i profesjonalnej sali obsługi konsumenta.

Gimnazjalistom została przedstawiona szczegółowa oferta dotycząca zawodów, które proponuje nasza szkoła. Samorząd Uczniowski przygotował kilka konkursów - szczęśliwcy otrzymali atrakcyjne nagrody (koszulki z logo szkoły, pendrive'y 8GB). Uczniowie klas maturalnych opowiedzieli swoim młodszym kolegom, czego nauczyli się przez cztery lata pobytu w murach ZSCKR i dlaczego warto wybrać właśnie naszą szkołę.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie obiektu szkoły. Gimnazjalistów oprowadzali nauczyciele i uczniowie. Zobaczyć można było pracownie lekcyjne, warsztaty szkolne, pracownię żywienia, Izbę Pamięci i Tradycji Szkoły, bibliotekę, internat szkolny, a nawet pokój nauczycielski. Gości czekał także przygotowany przez uczniów poczęstunek na stołówce szkolnej.

Na zakończenie zwiedzający otrzymali materiały promocyjne w postaci ulotek i kalendarzyków gimnazjalisty oraz specjalny numer gazetki szkolnej "Małpiszon", wydany z okazji Dnia Otwartego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia, a gimnazjalistów zapraszamy do nas!

ZSCKR w Sejnach to naprawdę dobry wybór!

Fotorelacja z Dnia Otwartego