Drugi tydzień pobytu w Grecji
lista wpisów
Zapraszamy na relację z drugiego tygodnia pobytu młodzieży naszej szkoły w Grecji w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, przedsięwzięcie nr 2021-1-PMU-4096 "Kompetencje kluczowe = kompetencje przyszłości”.
Rozpoczęliśmy drugi tydzień naszego pobytu w Grecji. W poniedziałek udaliśmy się na zajęcia do szkoły partnerskiej, gdzie braliśmy udział w warsztatach z robotyki i uczyliśmy się programować roboty. Grupa pierwsza z fotografem uczyła się, jak w odpowiedni sposób uchwycić wyjątkowe chwile na zdjęciach. Następnie uczniowie przygotowali wystawę pt. "Wczorajsza Kultura, Dzisiejszy Świat". Kolejne szkolenie dotyczyło tworzenia i obróbki filmów z wykorzystaniem programów komputerowych - grupa druga uczyła się, jak zamienić swoje pomysły w wartościowe wideo, pracując nad filmem pt. "Starożytni bogowie i historia antycznej Grecji na wielkim ekranie". Było to nie lada wyzwanie, ale mamy pewność, że efekty naszej pracy zaskoczą każdego! Przed kolacją poszliśmy na plażę, gdzie został ogłoszony konkurs na najładniejszy napis związany z naszym wyjazdem.
We wtorek po śniadaniu pojechaliśmy na bazar w pobliskim miasteczku Leptokaria. Mogliśmy tam kupić lokalne przysmaki - słodycze, owoce i inne rzeczy. Po obiedzie udaliśmy się na przepiękną piaszczystą plażę Nei Pori. Kąpaliśmy się w morzu i opalaliśmy się. Po relaksie obie grupy odbyły szkolenie z poprawnego przeprowadzania analizy SWOT. Uczyliśmy się, jak przeprowadzić badania i analizy z dużą dokładnością, aby uzyskać jak najwiarygodniejsze wyniki. Dowiedzieliśmy się również, jak skutecznie zapamiętywać informacje i zwiększać swoją produktywność. Było to wspaniałe doświadczenie, dzięki któremu zyskaliśmy nowe umiejętności i wiedzę.
Środa była pełna wrażeń! Wzięliśmy udział w burzy mózgów na temat sekretów efektywnej pracy w grupie. Omówiliśmy sposoby na poprawę naszych umiejętności pracy zespołowej i osiąganie lepszych wyników. Poznaliśmy wiele cennych wskazówek i pomysłów, które pomogą nam w pracy zespołowej w przyszłości. Po południu pojechaliśmy do Litochoro, gdzie mieliśmy okazję oglądać wodospady Zeusa i Wanny Afrodyty. W czasie wycieczki mogliśmy podziwiać przepiękne krajobrazy.
Czwartkowy poranek spędziliśmy pracowicie na ostatnich zajęciach w szkole partnerskiej. Po powrocie mieliśmy czas na przygotowanie komiksu o historii antycznej Grecji. Kreatywność grupy pierwszej została wystawiona na próbę, ale jesteśmy pewni, że poradziliśmy sobie znakomicie! Druga grupa w trakcie zajęć merytorycznych uczestniczyła w grze terenowej "Godzina szalonej sztuki”, w trakcie której uczniowie musieli wykonywać różne zadania zręcznościowe.
W ostatnim dniu naszej greckiej przygody grupa pierwsza brała udział w grze terenowej, natomiast grupa druga przeprowadziła burzę mózgów pt. "Wspólne korzenie sztuki”. Na koniec zajęć odbyło się uroczyste podsumowanie naszego pobytu za granicą. Otrzymaliśmy certyfikaty, które potwierdzają nasz udział w projekcie.
Żegnaj, a może do zobaczenia, przepiękna Grecjo! Pełni nowej energii i wiedzy wracamy do Polski!
W tym miejscu chcemy podziękować paniom Iwonie Rapczyńskiej, Magdalenie Winsławskiej oraz Elizie Sienkiewicz za poświęcony czas i opiekę. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszego niezastąpionego pilota - pana Pawła Kotarbińskiego, który włożył bardzo dużo wysiłku w pracę z całą naszą grupą. Dziękujemy!!
Uczestnicy projektu
sobota, 27 maja 2023